Malebná a klidná lokalita

Na Javorné se otevírá brána do Chráněné krajinné oblasti Šumava. Klid tady bude vaším nejlepším společníkem. Jen vy, čistá příroda, zpěv ptáků a čerstvý vzduch provoněný okolními lesy. Pro ty, kdo hledají ticho a odpočinek, ale zároveň možnost aktivnějšího vyžití uprostřed panenské přírody, je tato lokalita splněným snem.

Jak již samotný název napovídá, naše apartmány se nacházejí na okraji malé vesničky Javorná na Šumavě. Historie tohoto místa sahá až do 15. století, kdy se ještě obec jmenovala Seewiesen. Od té doby se název sice ještě několikrát změnil, ale to hlavní zůstalo. Skvělá poloha umožňuje obci Javorná výbornou dostupnost, ale zároveň jí ponechává božský klid. Turistických davů se rozhodně obávat nemusíte.

Naše apartmány jsou ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí, které je protkané pěšími a cyklistickými stezkami.

Každé roční období má na Javorné své kouzlo. V jarních a letních měsících si můžete vychutnávat procházky lesem, rozkvetlými loukami a objevovat zajímavá místa, kterých je v blízkém okolí nespočet. Pěšky, na kole, jak je vám libo.

Na podzim, kdy příroda zbarví kabát do odstínů žluté a červené barvy, si budete připadat jako v přírodní galerii z říše fantazie.

Zima je rájem běžkařů a lyžařů – malá sjezdovka se nachází kilometr od našich apartmánů a v Železné rudě jste autem za necelou čtvrt hodinku.

Nudit se nebudete

Nemusíte se bát, že byste tu neměli co dělat. Pokud rádi trávíte dovolenou aktivně, naskýtá se vám řada možností, jak využít svůj volný čas. Ať už patříte mezi sportovní nadšence, nebo rádi poznáváte historické či přírodní skvosty, rádi vám nabídneme několik tipů.

Můžete si vybrat, zda se vydáte po stopách vyhaslých sklářských hutí, na jednu z mnoha cyklostezek, nebo v zimě do upravené běžkařské stopy či na sjezdovku. K tomu připočtěte nedaleká koupaliště, přírodní unikáty, lokální gastro perly, nákupy v nedalekých německých městečkách a je jasné, že se vám odtud nebude chtít odjet.